Зі скількох років можна зняти квартиру, чи можна орендувати житло в 15 або 16 років, закони

Напевно, кожному знайома така ситуація, коли дитина виростає, закінчує школу. Далі слід кудись вступати, а хороше навчальний заклад далеко від будинку або зовсім в іншому місті. Йому необхідно залишати домашній затишок. Тоді й виникає питання, зі скількох років можна знімати квартиру, адже дитині ще немає 18, чи потрібні в такому випадку батьки? Чи має він право орендувати собі житло сам? Зараз ми постараємося дати відповіді на ці питання.

Зі скількох років можна орендувати житло — закони України

З якого віку можна знімати житло? Для відповіді на поставлене питання звернемося до чинного законодавства РФ.

У цивільному кодексі є сторінка, де знаходиться стаття 26 говорить, що дитина, вік якого від 14 до 18 років має право укладати угоди, але при цьому необхідна згода батьків в письмовому вигляді.

При цьому, особисто вони присутні не повинні, досить в довільній формі скласти заяву, де вказати свої паспортні дані і дитини. Завіряти документ у нотаріуса також не потрібно.

Чи можна в 15 років орендувати квартиру без батьків

Як вже говорилося, знімати квартиру без батьків можна вже в 14 років. Все що потрібно — письмову заяву та паспорт. Вся справа може бути в самому власника квартири, адже далеко не кожен погодиться здавати житло неповнолітній. Якщо це потрібно для навчання, значить бажано, щоб будь-якої батько домовилися з господарями квартири, щоб у дитини не виникло проблем. Самостійно знайти житло будучи 15 річним практично неможливо. Господарям необхідний наймач з постійним доходом, який зможе оплачувати оренду і комунальні послуги.

Чи можна зняти квартиру або кімнату в 16 років

Відповідь на питання про те, чи можна сять квартиру в 16 років — позитивний, бо законом це не заборонено, при наявності письмового дозволу.

Єдина складність полягає в тому, що дитині буде складно знайти охочих здавати квартиру неповнолітньому.

Договір оренди з неповнолітнім без дозволу батьків і відповідальність

Явно, кого-то цікавить питання, а що ж буде з орендодавцем, якщо він укладе договір з дитиною, якій немає 18, без письмової згоди її батьків? А відповідь проста, нічого йому не буде. Немає нічого не законного, що неповнолітній живе сам ВСН квартирі, бо в законі немає будь-якої статті або поправки з цього приводу.

Однак той, хто здає квартиру повинен усвідомлювати, що в разі псування дитиною будь-якого майна, щось довести неможливо. Дана угода, тобто, оренда буде визнана судом недійсною, оскільки згідно із законом не могла бути укладена, адже письмової згоди від опікунів немає.

Чи будуть проблеми у власників житла, якщо здавати його на добу дітям

Знову ж таки, з письмовим дозволом запросто, але юнаки, старшокласники шукають житло на добу часто без згоди батьків.

І все ж знайдуться господарі, які не відмовлять. Найчастіше орендодавець пошкодує, що так вчинив. Адже підлітки можуть займатися там чим завгодно: пити алкоголь, вживати наркотики та інше … А в разі, якщо влаштують вечірку і буде викликана поліція, до власника буде дуже багато питань і претензій.

Корисна інформація — виключення з правил

Існує таке поняття, як емансипація. Це коли неповнолітній визнається органами піклування повністю дієздатним. Звичайно, таке можна зустріти не часто, але іноді буває.

Подібне може бути, якщо дитина офіційно працевлаштований, працює за договором або контрактом і має стабільний дохід. Або ж працює сам на себе, є індивідуальним підприємцем. Тоді йому і батькам слід звернутися до місцевого органу опіки та піклування. Якщо там дають добро, то цей громадянин стає офіційно дієздатним, і має всі права, що і повнолітній.

Ссылка на основную публикацию