Чи можна скоротити працівника-єдиного годувальника сім’ї?

Всім працівникам необхідно знати і використовувати свої права в трудовій сфері. Це стосується різних питань: прийняття на роботу, нарахування заробітної плати та, звичайно ж, питань, пов’язаних зі звільненням. Скорочувати чисельність персоналу адміністрація може з різних причин. Це може бути пов’язано і з виробничою необхідністю, і з кризовим становищем самого підприємства, зі зміною профілю його діяльності, а також з іншими причинами. Для відповіді на головне питання статті важливо знати деякі позиції Трудового Кодексу РФ, а саме те, які конкретно категорії працівників (і в яких випадках) мають пріоритет на їх залишення в організації при скороченні.

Питання про умови і порядок звільнення особи, що є єдиним годувальником у родині встає дуже гостро, особливо якщо дружина в декреті. В принципі наявність відпустки по догляду за дитиною має на увазі існування трудових відносин у дружини трудящого, що буде взято до уваги при ситуації його звільнення. Скажемо відразу, що такі працівники мають привілеї на залишення їх в штаті організації, але ситуація їх звільнення все ж можлива. Це станеться в разі ліквідації підприємства або в разі завершення діяльності підприємця, де трудиться єдиний годувальник в сім’ї. У зазначених ситуаціях звільненню підлягають всі працівники без прийняття до уваги будь-яких обставин.

Положення законодавства РФ

Якщо ж організація не закривається і продовжує свою діяльність, то при виникненні питань про звільнення її працівників єдині годувальники в родині наділяються правом збереження їх в організації, але тільки за умови, що виконані положення статті 179 Трудового Кодексу Російської Федерації. У ньому записано, що при вивільненні найманих працівників право на залишення мають ті, хто володіє більш високою кваліфікацією і рівнем продуктивності праці. А вже у другу чергу, якщо продуктивність і кваліфікаційний рівень рівні, пріоритет віддається сімейним працівникам, тобто тим, хто має на утриманні двох або більше утриманців (нездатних до праці членів сім’ї).

Таким чином, здійснюючи вибір між декількома співробітниками про залишення їх на підприємстві, наймач спочатку все-таки керується показником продуктивності праці і рівнем кваліфікації.

Локальний колективний договір організації може включати і інші категорії працівників, наділених переважним правом на збереження робочого місця, але становище сімейних працівників закріплено Трудовим Кодексом РФ, а відповідно вони захищені на федеративному рівні.

Інші ситуації, що мають на увазі закінчення дії трудового договору між наймачем і найманим працівником, навіть якщо останній — єдиний працюючий в сім’ї, прописані в статті 81 Трудового Кодексу РФ "Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця". Тут зафіксовані обставини, при наявності яких трудовий договір з працівником розривається. Це станеться, наприклад, в разі вчинення розкрадання майна організації; злочин умов охорони праці, які мали тяжкі наслідки; одноразового грубого порушення працівником своїх прямих трудових функцій; надання завідомо фіктивних документів при влаштуванні на роботу. У подібних випадках роботодавець вільно зможе домогтися визнання свого законного права на звільнення такого співробітника, навіть якщо він одноосібно містить свою сім’ю.

Також необхідно пам’ятати і те, що трудове законодавство України закріплює за роботодавцями обов’язок при скороченні чисельності персоналу і вивільненні своїх працівників запропонувати їм переклад на інші вакантні місця в організації, відповідні (і рівнем нижче) кваліфікації співробітника. Тобто роботодавець зобов’язаний спочатку запропонувати працівнику всі наявні у нього вакансії. Це положення поширюється на всі групи трудящих, а не тільки на ті, які користуються переважними правами.

Таким чином, стало зрозуміло, що звільнення може торкнутися і співробітників, які є єдиними годувальниками в сім’ї. Однак ця категорія працівників все-таки має пріоритетне право на збереження за ними робочого місця. Знайте і пам’ятайте свої законні права у сфері працевикористання, інакше нечесні роботодавці завжди зможуть скористатися вашим незнанням і діяти в особистих інтересах.

Ссылка на основную публикацию